Lochkovský návrat do starých časů - 17. díl

Vraťme se společně na konec sezóny 2003/2004, kdy náš klub řešil mnoho věcí ohledně rekonstrukce hrací plochy v našem areálu.

Lochkovský návrat do starých časů – 17. díl

ZRUŠENÍ B-TÝMU

V tomto díle se vraťme o 19 let zpátky, na konec sezóny 2003/2004. Lochkovský fotbal má za sebou fantastickou sezónu. Druhá příčka našeho A-týmu v 1.B třídě, se stala nejlepším umístěním v historii Lochkova, dá se tak hovořit o nejúspěšnější sezóně našeho klubu.

Mimo toho začala rekonstrukce našeho hřiště. Z areálu pomalu mizela škvára, kterou nahradil přírodní trávník.

K těmto radostem však přicházely i starosti. Rekonstrukce hrací plochy byla ekonomicky velmi náročná a mimo to ještě Lochkov musel hrát své domácí zápasy ve Slivenci.

Tehdy náš klub disponoval pouze dvěma družstvy. Tedy A-týmem a B-týmem. Mládež v tu dobu Lochkov neměl.

Lochkov se do Slivence odstěhoval v průběhu jarní části sezóny 2003/2004. Poslední utkání na škváře se v této sezóně hrálo v neděli 18.4. od 10:30, kdy náš B-tým hostil Radotín B. A-tým své poslední utkání na škváře hrál o den dříve.

Azyl ve Slivenci pak odstartoval A-tým v sobotu 1.5. 2004 od 17:00 zápasem proti Modřanům. B-tým se ve Slivenci představil poprvé 9.5. 2004 od 10:30 proti Bílé Hoře B.

Náš A-tým odehrál v průběhu jarní části sezóny 2003/2004 a následně celé sezóny 2004/2005 celkem 16 zápasů u našich sousedů.

B-tým do konce sezony 2003/2004 odehrál ve Slivenci pouze 3 utkání.

V průběhu letní přestávky totiž došlo k rozhodnutí B-tým zrušit.

NA LOCHKOVĚ ZRUŠILI BÉČKO

„Po skončení uplynulé sezóny rozhodlo představenstvo fotbalového oddílu Sokola Lochkov, že do následujícího soutěžního ročníku nepřihlásí své B-mužstvo.

Jak uvádí internetová prezentace klubu, důvody pro toto rozhodnutí byly dva. Především se jednalo o nezájem hráčů, kteří měli za B-mužstvo nastupovat.

Druhým důvodem pak je snaha ušetřit finance. Klub je v současné době velmi finančně zatížen rekonstrukcí své hrací plochy, která prochází přerodem z nepopulární škvárové na travnatou. Rekonstrukce hrací plochy přitom úspěšně pokračuje a základy nové hrací plochy se již začínají rýsovat.“

(zdroj: stary.fotbalpraha.cz, Lochkovský fotbal II/8 26.8.2004)

Text je v podstatě zkopírován z našich tehdejších webových stránek a z časopisu Lochkovský fotbal, kde tato informace vyšla v první pozvánce na novou sezónu ve čtvrtek 26.8. 2004.

Následně, téměř o rok později, dne 13.8.2005 došlo ke slavnostnímu otevření naší travnaté plochy a v sobotu 3.9.2005 se na naší trávě odehrálo první mistrovské utkání našeho klubu. B-tým však již nebyl dodnes nikdy obnoven.

Otevření naší travnaté plochy se budeme věnovat v příštím díle.

Foto v úvodu článku: lochkovský B-tým z devadesátých let