Muži: Preview před derby se Slivencem

Rozbor soupeře před utkáním se Slivencem, které se bude hrát poprvé bez divácké kulisy.

PŘEDZÁPASOVÉ PREVIEW – DERBY – Lochkov vs. Slivenec „B“

Tradiční rival ze Slivence, se nachází naprosto v opačné pozici, než tomu bylo minulo sezónu (po podzimní části byla sezóna ukončena). Slivenec se krčil na posledním místě tabulky a nezískal ani bod.

Přišlo derby v Lochkově, po prvním poločase jsme vedli už 5:1 po čtyřech brankách Ondry Vrabce a jedné brance Matouše Nováka, za hosty snižoval Jiří Růžička. Ve druhém poločase Slivenec prvních 15 minut převzal iniciativu a snížil gólem z penalty, trefil se Petr Heráň, ovšem Lochkov nakonec zápas dohrál v klidu a došel si pro rekordní vítězství 7:2.

Na jaře se derby nehrálo.

Takový souboj, už ale čekat nemůžeme. Slivenec v zimní přestávce převzal trenér Ladislav Kácovský, dlouholetý trenér našeho A-týmu, později pracoval u naší mládeže. Mužstvo se zvedlo, došlo k nějakým změnám v kádru a v novém ročníku ztratilo body pouze za remízu doma s Řeporyjemi a taktéž na vlastním hřišti s Bílou Horou. Aktuálně vede tabulku soutěže se 17ti body před Košířemi, nám patří pouze 9. místo se ziskem 7 bodů (* máme, ale zápas k dobru, v případě vítězství, by nám patřila 5. pozice)

Ovšem útočné síly, respektive průměr branek na zápas hovoří v náš prospěch – Slivenec nastřílel za 7 zápasů 18 branek (2,57 branek na zápas), my máme odehráno pouze 6 utkání a nasázeli jsme 19 gólů (3,17 branek na zápas). Defenziva je ale úplně jiný šálek kávy, Slivenec s druhou nejlepší obranou soutěže obdržel pouze 7 branek (1 branka na zápas), my jsme inkasovali hned čtrnáctkrát (2,33 branek na zápas).

Nejlepším střelcem Slivence je Marek Čureja (4 branky), za nás Tomáš Buček (7 branek).

Slivenec obdržel 11 žlutých karet, to je stejný počet jako náš, nejtrestanějším hráčem Slivence je Jaroslav Sedlický, oba sobotní soupeři nedostali ještě červenou kartu.

Slivenecký brankář Jan Slavík vede tabulku brankářů, má nejvíce čistých kont – 3.

Ovšem jak známo, derby nemá nikdy favorita a je to fotbal, který dokáže mnohokrát překvapit a přestože Slivenec vede tabulku, o vítězi není ještě vůbec rozhodnuto.

POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY:
24. 10. 2015, Lochkov – Slivenec 2:1
28. 05. 2016, Slivenec – Lochkov 0:3
29. 10. 2016, Lochkov – Slivenec 0:0
27. 05. 2017, Slivenec – Lochkov 3:2
14. 10. 2017, Lochkov – Slivenec 1:3
12. 05. 2018, Slivenec – Lochkov 5:1
13. 10. 2018, Lochkov – Slivenec 1:3
11. 05. 2019, Slivenec – Lochkov 2:0
12. 10. 2019, Lochkov – Slivenec 7:2

Bohužel, vzhledem k nařízení nebudete moci sobotní utkání navštívit, ovšem na našem Facebookovém profilu budete mít možnost dozvědět se o každé důležité události, která se na hřišti stane, sledujte proto během zápasu příběh naší stránky na Facebooku: TJ Sokol Lochkov.