Muži: Preview před derby.

Lochkov v sobotu odehraje derby se Slivencem.

PŘEDZÁPASOVÉ PREVIEW –

SOKOL LOCHKOV vs. TJ AFK SLIVENEC “B“

V sobotu nás čeká utkání podzimu, do Lochkova přijede Slivenec. Derby s odvěkým rivalem tedy slibuje krásnou fotbalovou bitvu o každý centimetr hřiště.

Do letošního derby vstupujeme, co se tabulky týče, z lepší pozice, máme o bod více a jsme o dvě příčky výš v tabulce. To vše se ale v sobotu smaže. V počtu výher jsme na tom stejně, Slivenec zvítězil na podzim 4x, ale má o jednu prohru více. Co se týká defenzívy, tak náš sobotní soupeř inkasoval o 6 branek méně než my, naopak dopředu nám to šlape lépe, Lochkov nasázel 25 branek za 7 zápasů a Slivenec jen 15. Za posledních 10 zápasů jsme rivalovi nasázeli 20 branek, inkasovali jsme jich 19.

Nejlepší střelci Slivence jsou dvougoloví Jiří Růžička (26 let) a Martin Ryzák (50 let), o ostatní branky se postaralo 11 hráčů, kteří nastříleli po jedné brance.

Vzájemná bilance nehovoří úplně v náš prospěch, za posledních 6 let jsme Slivenec porazili 4x, z toho dvakrát za sebou v uplynulých dvou zápasech. Nicméně za stejné období máš Slivenec porazil pětkrát, jen jednou jsme se rozešli smírně, výsledkem 0:0.

Tyto statistiky jsou ale úplně bezpředmětné, na toto utkání, se oba týmy pečlivě připravují, hraje se o čest, někteří hráči v našem týmu oblékali slivenecký dres, současný trenér rezervy Slivence Kácovský dlouhá léta trénoval naše A-mužstvo, později i u mládeže a nakonec většina lidí ze sliveneckého a lochkovského klubu se znají, takže se dá očekávat velmi napjatá atmosféra na hřišti. Jaké bude klima v hledišti těžko spekulovat, nicméně na toto utkání zavítá vždy velké množství diváků, takže se dá čekat velmi bouřlivé utkání.

Přijďte podpořit Lochkovské fotbalisty v derby se Slivencem, budou to potřebovat. Těšíme se na Vás.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

2015 Lochkov – Slivenec 2:1

2016 Slivenec – Lochkov 0:3

2016 Lochkov – Slivenec 0:0

2017 Slivenec – Lochkov 3:2

2017 Lochkov – Slivenec 1:3

2018 Slivenec – Lochkov 5:1

2018 Lochkov – Slivenec 1:3

2019 Slivenec – Lochkov 2:0

2019 Lochkov – Slivenec 7:2

2020 Lochkov – Slivenec 3:0

TJ AFK SLIVENEC

U sportoviště 54/5, Praha 5 – Slivenec, 154 00

PŘEDSEDA KLUBU: Bc. Michal Starec

TRENÉR: Ladislav Kácovský

SOUPISKA: https://www.fotbalpraha.cz/tym/25-telovychovna-jednota-a-f-k-s-l-i-v-e-n-e-c?id_season=2021&id_category=1&order=0&order_direction=1&cols=Array&id_league=308#league

SOKOL NEBUŠICE – SOKOL LOCHKOV

Sobota 2.10. 2021, 16:00, Lochkov T.

Rozhodčí: Jandus Milan

Delegát: