Jdi na obsah Jdi na menu
 

Muži: Preview před domácím derby se Slivencem

Lochkov v sobotu čeká vrchol sezóny. 

article preview

PŘEDZÁPASOVÉ PREVIEW -

SOKOL LOCHKOV vs. AFK SLIVENEC B

Sobotní fotbalové odpoledne do Lochkova přinese vrchol celé podzimní části. Čeká nás po půl roce derby mezi Lochkovem a Slivencem.

Zápas s velkým Z, duel rivalů, duel sousedních městských částí, ale i zápas proti kamarádům a známým, tyto všechny přívlastky vystihují tento zápas, který má díky tomu neobyčejný náboj.

Některé tváře, které budou v sobotu uvedeny v zápise o utkání prošly oba dva kluby, nejen ti tedy budou mít o motivaci postaráno.

Lochkovští hráči po nepovedeném startu do sezóny se rozkoukali a do derby budou nastupovat jako 3. tým z průběžné tabulky. Tým trenéra Vrby má také velmi lichotivou sérii 5 neprohraných utkání v řadě, z toho naši hráči 4x vyhráli a jen jednou remizovali ve 4. kole na hřišti Točné.

Dá se říct, že dopředu se nám velmi daří. Hned 3 hráči nasázeli 4 branky – Jan Goll, Jan Peka a Jáchym Růžička, ten však pro zranění z minulého zápasu do derby nenastoupí. Tito hráči si tak dělí první příčku v tabulce střelců.

Dozadu je to ovšem horší, jelikož jsme v prvních dvou zápasech obdrželi 16 branek (!), tak naše skóre není úplně ideální. Ovšem počet inkasovaných branek má klesající tendenci, poslední 3 kola jsme inkasovali jen 4x a vždy jsme vyhráli minimálně o 2 branky.

Tým našeho bývalého trenéra Ladislava Kácovského se aktuálně drží na 6. pozici s jedenácti body. Ovšem rozdíl mezi námi a Slivencem jsou pouhé 2 body.

Slivenec v nové sezóně 3x zvítězil, 2x remizoval a 2x prohrál.

Náš rival nastřílel o 5 branek méně než my, tedy 17. Jenže dozadu pracují slivenečtí lépe, za 7 střetnutí inkasovali jen 11x, což je více než 2x méně oproti našemu celku. Navíc Slivenec alespoň jednou udržel čisté konto – v zápase s Čechií Smíchov, kdy se týmy rozešly překvapivě smírně, poměrem 0:0.

V minulém kole se Slivenec kvalitně naladil na sobotní derby, když na domácí půdě jasně porazil Točnou 4:0.

Nejlepším střelcem B-týmu Slivence je posila z A-týmu (1.A třída skupina B) Petr Klouček, který za 2 zápasy dal 4 branky. Taktéž hráč A-týmu Petr Novák, jenž za pouhých 44 minut v jednom střetnutí dal 3 branky. Nejlepší střelec, který je stálým hráčem B-týmu je Saidi Mahdi, který dal 3 branky.

Zajímavostí je téměř vyrovnaný počet karet. Oba sobotní soupeři zatím nedostali červenou kartu. Ale Slivenec obdržel 18 žlutých karet, což je nejvíce v soutěži. Lochkov se drží hned v závěsu, s počtem 17 žlutých karet jsme na druhé příčce tohoto hodnocení.

Na toto sobotní střetnutí není třeba zvát, přijďte naše hráče podpořit a jako již tradičně v derby zápase zaplnit lochkovské hlediště.

Budeme se na Vás těšit!

 

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

2015 Lochkov – Slivenec B 2:1

2016 Slivenec B – Lochkov 0:3

2016 Lochkov – Slivenec B 0:0

2017 Slivenec B – Lochkov 3:2

2017 Lochkov – Slivenec B 1:3

2018 Slivenec B – Lochkov 5:1

2018 Lochkov – Slivenec B 1:3

2019 Slivenec B – Lochkov 2:0

2019 Lochkov – Slivenec B 7:2

2020 Lochkov – Slivenec B 3:0

2021 Lochkov – Slivenec B 1:4

2022 Slivenec B – Lochkov 1:1

 

TJ AFK Slivenec

Adresa: U Sportoviště 54/5, 154 00  Praha 5 – Slivenec

Předseda klubu: Bc. Michal Starec

Rok založení: 1934

Vedoucí týmu: Radek Vávra

Trenér: Ladislav Kácovský

Asistenti: Roman Bareš, Stanislav Jecha

Soupiska a statistiky: https://www.fotbalpraha.cz/tym/25-tj-afk-slivenec-z-s?id_season=2022&id_category=1&order=0&order_direction=1&cols=Array&id_league=389#league

 

SOKOL LOCHKOV – TJ AFK SLIVENEC B

Sobota 08. 10. 2022, 16:00, Lochkov T.

Rozhodčí: Martin Záliš

Delegát:

 

Těšíme se na Vás!

kk